Sjajna utakmica u Mostaru

Zrinjski u hercegovačkom derbiju srušio vodeći Široki

Mostarci su se ovom pobjedom izjednačili na vrhu ljestvice sa Širokom te oba kluba sada imaju po osam pobjeda i poraza s tim da Široki ima koš razliku +123, a Zrinjski +61.
Sport / Košarka | 30. 12. 2018. u 20:05 Bljesak.info

Košarkaški Zrinjskog pobijedili su Široki 95:87 (23:18, 23:19, 17:27, 32:23) u hercegovačkom derbiju 11. kola Prvenstva BiH igranom u dvorani ''Bijeli Brijeg'' u Mostaru.

Mostarci su se ovom pobjedom izjednačili na vrhu ljestvice sa Širokom te oba kluba sada imaju po osam pobjeda i poraza s tim da Široki ima koš razliku +123, a Zrinjski +61.

Mostarci su vodili na poluvremenu devet razlike, no gosti su treću četvrtinu pobijedili s +10 te u posljednju dionicu ušli s minimalnom prednošću.

Presudna je bila posljednja četvrtina koju je Zrinjski osvojio s devet koševa prednosti.

Sjajni Marko Ramljak postigao je 30 koševa, a Aleksandar Todorović 27. U redovima aktualnog prvaka dvoznamenkasti su još bili Marko Šutalo s 14 i Ivan Miličević s 12 koševa.

U redovima Širokog Goran Filipović je ostvario double-double učinak zabilježivši 21 koš i 10 asistencija. Ivan Karačić je pridodao 17, a Mateo Drežnjak 16 koševa, a dvoznamenkast je još bio Josip Batinić (12).

HKK Zrinjski: Šutalo 14, Ramljak 30, Miličević 12, Sokolović 8, Todorović 27, Ljujić, Šamadan, Petrić 4, Golemac, Pajić, Zlomislić, Milinović.

HKK Široki: Zubac 3, Karačić 17, M. Drežnjak 16, Lončar 6, Filipović 21, Čolak, D. Drežnjak 9, Batinić 12, Planinić 3, Šušak, Čutuk, Damjanović.