Čapljina

Zrinjski slavio u hercegovačkom derbiju

Mostarci sada bježe Čapljincima za dvije pobjede i neko vrijeme provest će u sigurnoj zoni.
Sport / Košarka | 23. 12. 2019. u 21:37 Bljesak.info

U hercegovačkom derbiju odigranom u čapljinskoj gradskoj dvorani mostarski HKK Zrinjski ostvario je vrijednu pobjedu nad KK Čapljina i to nakon velike drame, poslije produžetka rezultatom 102:99.

Utakmica koja je značila mnogo i jednom i drugom timu igrala se praktički bez obrana, pa je ta "run and gun" košarka s mnogo poena na kraju donijela pravu dramu.

Čapljina je bolje otvorila utakmicu i prvu četvrtinu dobila 28:21, no Zrinjski je u drugoj četvrtini povezao konce u igri i na odmor otišao samo s -3 (48:45). Ponovo su Čapljinci u trećem periodu došli do osjetnije prednosti od 10 razlike no olako su je ispustili, pa su Plemići vrlo brzo vratili egal.

I ne samo egal, košarkaši Nevena Nikolića sredinom zadnjeg perioda su vodili i 9 razlike no na kraju se ušlo u dramatičnu završnicu i Čapljina je nakon koša i dodatnog slobodnog bacanja Ivelje došla do produžetka. U dodatnih 5 minuta domaći tim je ušao bez najboljeg igrača Lužaića koji je napravio pet faulova.

Poveo je Zrinjski 6 razlike i kad se činilo da bodovi sigurno idu u Mostar, Čapljina se opet vratila. Pri rezultatu 100:99 za Zrinjski Čapljina je imala 14 sekundi za zadnji napad no Edi Sinadinović bacio je u zadnjim momentima loptu u ruke košarkašima Zrinjskog i tu je priči bio kraj.

''Sami smo došli u situaciju da igramo produžetak,imali smo priliku otići u prednost. Ekipa je pokazala neviđeni karakter. Užitak je raditi s ovim momcima'', kazao je trener HKK Zrinjski Neven Nikolić.

''Boli me što su nas dobili na volju, bili smo u grču dobar dio utakmice, u svim ključnim trenucima kad smo mogli okrenuti utakmicu smo radili velike greške'', zaključio je trener HKK Čapljina Boris Džidić.

Milan Lužaić s 31 poenom bio je najbolji kod Čapljine dok je Ivelja također bio odličan s 23 poena, a Preston je dodao 17 koševa.

S druge strane Aleksandar Danilović bio je nezaustavljiv s 37 poena. Tihomir Vranješ dodao je 16 koševa, a mladi Zlomislić 11 uz neke važne ubačaje i ofanzivne skokove u trenutcima kada se lomila ova dramatična utakmica.