Završnica na Pecari

Zrinjski preko Širokog do trofeja Kupa Herceg-Bosne

Osvajanjem Kupa Herceg-Bosne Zrinjski se plasirao na završni turnir Kupa BiH
Sport / Košarka | 29. 12. 2017. u 20:08 Bljesak.info

Košarkaši Zrinjskog osvojili su Kup Herceg-Bosne i tako se plasirali na završni turnir Kupa Bosne i Hercegovine.

Mostarci su u dvorani Pecara sa 66:74 (19:10, 15:19, 16:24, 16:21) pobijedili Široki i tako došli do trofeja.

Domaći su odlično otvorili utakmicu te su prvu četvrtinu završili s vodstvom od devet koševa (19:10) da bi na poluvrijeme otišli s prednošću od pet koševa.

U nastavku susreta favorizirani ''Plemići'' su zaigrali bolje i preokrenuli susret. U posljednjim minutama susreta bilo je izjednačeno, no mirniju ruku imali su košarkaši Zrinjskog koji su na kraju slavili s +8.

Vedran Princ sa 17 koševa predvodio je Mostarce do pobjede. Marko Ljujić je pridodao 15, Marko Ramljak 12 i Torrion Brummit 10 koševa.

Kod Širokog je najbolji bio Jure Zubac s 23 koša. Josip Naletilić postigao je 15 (8 asistencija), a Markus Lončar 10 koševa.

Prije ove utakmice odigrano je finale Kupa Herceg-Bosne za žene, a ŽKK Livno je slavio protiv ŽKK Zrinjski 2010 s uvjerljivih 63:43.