12. kolo Premijer lige

Zrinjski lakše od očekivanog pobijedio Mladost

Lužaić s 18 poena najefikasniji kod Zrinjskog a dobre partije pružili su Sokolović, Ljujić, Ramljak i Šutalo koji su iznijeli najveći dio ove utakmice.
Sport / Košarka | 06. 01. 2019. u 19:56 Bljesak.info

Košarkaši HKK Zrinjskog večeras su u mostarskoj dvorani Bijeli Brijeg u okviru 12.kola košarkaške Premijer lige savladali Mladost iz Mrkonjić Grada rezultatom 88:77.

Mostarci su u ovaj susret ušli bez 4 košarkaša iz rotacije i bilo je za očekivati da će Mladost koja ove sezone igra odličnu košarku pružiti dobar otpor.

Tako je ispočetka i bilo, prva četvrtina završila je rezultatom 23:22 za Zrinjski koji se ipak krajem prvog poluvremena uspio odvojiti na ozbiljniju prednost od 11 razlike zahvaljujući dobroj igri Šutala, Ljujića i novog košarkaša Milana Lužaića.

Održavao je Zrinjski svoju prednost i u drugom poluvremenu, Mladost je prijetila u nekoliko navrata no gosti iz Mrkonjića imali su jako lošu šutersku večer i ispromašivali su dosta otvorenih šuteva. U domaćem taboru su sretni da su napokon dobili jednu utakmicu a da je nisu platili novim ozljedama.

Lužaić s 18 poena najefikasniji kod Zrinjskog a dobre partije pružili su Sokolović, Ljujić, Ramljak i Šutalo koji su iznijeli najveći dio ove utakmice. Dobru rolu imao je i Mario Petrić s 9 poena i nekoliko sjajnih asistencija. Miloš Marković 18 poena za goste, po 12 su dodali Aleksić i Sudžum.