Poveli 2:1 u seriji

Warriorsi nanijeli Rocketsima najteži poraz u doigravanju i ostvarili novi NBA rekord

Ovo je 16. pobjeda zaredom na domaćem terenu za Warriorse, što je novi NBA rekord. Osim toga, ovo je poraz s najvećom razlikom za Rocketse u doigravanju ikada.
Sport / Košarka | 21. 05. 2018. u 10:53 Bljesak.info

Golden State Warriors su sinoć kod kuće u trećoj utakmici finala Zapadne konferencije uvjerljivo svladali Houston Rockeste sa 126-85 i poveli u seriji sa 2-1.

Branitelje naslova je do pobjede predvodio Stephen Curry koji je utakmicu završio sa 35 koševa, od čega je 26 palo u drugom poluvremenu. Pratili su ga Kevin Durant sa 25 poena, od čega je zabio 15 u prvom poluvremenu i Klay Thompson sa 13. Draymond Green je osigurao jaku obranu sa 17 skokova.

Ovo je 16. pobjeda zaredom na domaćem terenu za Warriorse, što je novi NBA rekord. Osim toga, ovo je poraz s najvećom razlikom za Rocketse u doigravanju ikada, piše Hina.

Ključne su bile izgubljene lopte, Houston ih je imao 19 i imao je šut iz igre 39,5 posto, a trice 32,4 posto.

Kod Houstona najbolji je bio James Harden sa 20 poena, dok su Chris Paul i Clint Capela zabili svaki po 13 koševa.

Četvrta se utakmica igra u utorak opet u Oaklandu.