NBA

Utah, Atlanta i Philadelphia u drugom krugu

Utah će u polufinalu Zapada igrati protiv boljeg iz dvoboja Los Angeles Clippersa i Dallasa, s tim da Mavericksi vode sa 3-2 u pobjedama.
Sport / Košarka | 03. 06. 2021. u 11:11 Bljesak.info

Nakon uvodnog poraza košarkaši Utah Jazza nanizali su četiri pobjede protiv Memphis Grizzliesa i plasirali se u polufinale Zapadne konferencije NBA lige. Noćas je Utah kod kuće svladao Memphis sa 126-110, a hrvatski košarkaš u dresu Jazza Bojan Bogdanović pružio je vrlo dobru partiju upisavši 17 koševa (šut 6-14), 8 skokova, 4 asistencije i 2 ukradene lopte.

Utah je već u prvoj četvrtini otišao na 20 poena prednosti (47-27) i do kraja susreta ona je stalno bila dvoznamenkasta, a u jednom trenutku domaćini su imali i 35 poena viška.

Prvi strijelac pobjedničke momčadi bio je Donovan Mitchell sa 30 poena, a tome je pridodao i 10 asistencija. Rudy Gobert je dodao 23 poena i 15 skokova, a Jordan Clarkson 24 koša, a Dillon Brooks i Ja Morant sa po 27 koševa predvodili su Memphis.

LA Clippersi su nakon dva gostujuća trijumfa, kojima su poravnali rezultat u pobjedama na 2-2, opet izgubili na domaćem parketu od Dallasa, koji je slavio sa 105-100, pa sada Mavericksi vode sa 3-2 u pobjedama u seriji u kojoj nitko još nije dobio utakmicu na svom terenu. Hrvatski centar u dresu Clippersa Ivica Zubac je za 20 minuta ostvario 6 koševa (šut 2-2), 11 skokova i 1 blokadu.

Većinu utakmice Dallas je bio u vodstvu, a početkom zadnje četvrtine imao je 16 poena viška. No, Clippersi su 40 sekundi prije kraja došli na samo poen zaostatka (100-101). Nakon toga Dončić pogrešnim dodavanjem daje priliku domaćinu da dođe do pobjede, ali je Batum promašio polaganje. Pobjedu gostiju potvrdili su u zadnjih devet sekundi Tim Hardaway i Josh Richardson iz slobodnih bacanja.

Ekipu Dallasa do pobjede je predvodio Slovenac Luka Dončić sa 42 koša, 8 skokova i 14 dodavanja, dok je Tim Hardaway dodao 20 poena. Kod Clippersa najbolji je bio Paul George sa 23 poena i 10 skokova, dok su Kawhi Leonard i Reggie Jackson zabili po 20 koševa.

New York Knicksi su okončali svoj put u prvom kolu doigravanja Istoka, u kojem su bili po prvi puta nakon 2013. godine. Ponovno ih je "razbio" Trae Young, koji je 18 od svojih 36 poena zabio u zadnjoj četvrtini, za pobjedu Atlante 103-89. Kod Knicksa istaknuo se Julius Randle sa 23 koša i 13 skokova.

Atlanta, koja je seriju dobila sa 4-1 u pobjedama, u polufinalu Istoka igrat će protiv Philadelphije. Sixersi su noćas svladali Washington Wizardse 129-112, i također su okončali prvo kolo sa 4-1 u pobjedama. Washington se dobro držao do zadnje četvrtine, a onda je potonuo.

Za Sixerse Seth Curry, mlađi brat puno poznatijeg Stephena Curryja, zabio je 30 koševa, što mu je rekord u doigravanju, a Tobias Harris dodao je 28 poena. Bradley Beal sa 32 koša bio je najbolji kod Wizardsa, a Russell Westbrook upisao je 24 poena i 10 asistencija.