Olimpijski turnir

Što se tiče košarkaša, u Tokiju ipak sve prema očekivanju

Francuska će u polufinalu u četvrtak od 13 sati igrati protiv Slovenije koja je ranije u utorak svladala Njemačku sa 94:70. Amerikanci čekaju pobjednika dvoboja Australija - Argentina.
Sport / Košarka | 04. 08. 2021. u 00:45 Bljesak.info

Francuska muška košarkaška reprezentacija plasirala se u polufinale olimpijskog turnira u Tokiju. Francuzi su u četvrtfinalu nadigrali Talijane sa 84:75.

Dvoboj je odlučen u samoj završnici, dvije i pol minut prije kraja bilo je 73:73, a tada je u francuskog junaka izrastao Nicolas Batum. Prvo je pogodio tricu za 76:73, a zatim je dva puta uspješno skočio u obrani nakon promašaja talijanskih igrača.

Gobert je na ulasku u posljednju minutu pogodio oba slobodna bacanja za 78:73, a posljednju priliku za povratak Talijana u utakmicu propustio je Simone Fontecchio koji je promašio tricu pola minute prije kraja kod rezultata 80:75.

Batum je susret okončao sa 21 košem i 14 skokova, Rudy Gobert je posrtigao 22 poena uz devet skokova. Kod Talijana je Fontecchio ubacio 23 poena, a Danilo Gallinari 21 uz 10 skokova.

Polufinale je ranije u utorak izborila i reprezentacija SAD-a koja je u četvrtfinalu nadigrala Španjolsku sa 95:81, a njezin suparnik u četvrtak od 6.15 sati bit će bolji iz ogleda Australija - Argentina.