-20 u Mostaru

Sparsi šokirali Zrinjski u prvoj utakmici polufinala doigravanja

Neprepoznatljivi Zrinjski potopljen je u prvoj polufinalnoj utakmici doigravanja za prvaka BiH.
Sport / Košarka | 02. 05. 2018. u 21:10 Bljesak.info

Košarkaši Zrinjskog doživjeli su težak poraz od 20 koševa razlike (70:90) od sarajevskog Sparsa u prvom polufinalnom susretu doigravanja za prvaka BiH igranom u dvorani ''Bijeli Brijeg'' u Mostaru.

Gosti su nakon prve četvrtine imali prednost od dva koša razlike da bi na poluvrijeme otišli s prednošću od 11 razlike (40:51).

Sarajlije su do kraja susreta mirno privele utakmicu kraju te su prednost uspjeli i povećati slavivši na kraju s velikih +20.

Spars je tako poveo protiv Zrinjskog 1:0 u seriji na dvije pobjede, a već za vikend na domaćem parketu imat će priliku doći do druge pobjede protiv Mostaraca koja bi ih odvela u finale doigravanja za prvaka BiH.

U drugom polufinalnom susretu doigravanja Igokea je u Aleksandrovcu pobijedila sarajevsku Bosnu Royal sa 76:51.

Uzvratni susreti igraju se tijekom vikenda u Sarajevu, a u slučaju izjednačenog rezultata domaćini trećih utakmica su Zrinjski odnosno Igokea. Polufinale dogiravanja igra se na dvije, a finale na tri pobjede.