Izgubila i Čapljina

Sloboda zatvorila vrata Mostarcima Lige za prvaka

Košarkaši Zrinjskog izgubili su domaću utakmicu od tuzlanske Slobode (62:78) koja im je vjerojatno zatvorila vrata Lige za prvaka.
Sport / Košarka | 13. 03. 2021. u 20:46 S.B. | Bljesak.info

Zrinjski je u završnicu prvenstva za košarkaše ušao s realnom šansom da izbori Ligu za prvaka, čime bi dobio još deset utakmica u sezoni, ali nakon poraza od Slobode (62:78) šanse su im puno manje.

Tuzlaci su u drugoj četvrtini otišli na osjetniju prednost, do poluvremena poveli sa 12 razlike (41:29) i više nisu ispustili vodstvo. Milan Munižaba (25 poena) i Ibrahim Durmo (15 poena, 13 skokova) predvodili su momčad Damira Mulaomerovića.

Kod Zrinjskog jedini dvoznamenkasti bili su Sreten Knežević (20 poena) i Luka Anđušić (13).

Nakon 21. kola definitivno je jasno da iz lige ispada Kakanj, pa su se sve ostale ekipe spasile. U ligi definitivno ostaje i HKK Čapljina, unatoč domaćem porazu od Sparsa (70:83).