Čapljinci bez snage

Sloboda slavila u Čapljini

Košarkaši Čapljine izgubili su od tuzlanske Slobode s 82:91 na svom parketu u prvoj utakmici koju su igrali još od 20. prosinca.
Sport / Košarka | 13. 01. 2021. u 20:24 S.B. | Bljesak.info

Iako su domaći vodili na poluvremenu s 47:44 Tuzlaci su zaigrali puno bolje u nastavku i u trećoj četvrtini došli do prednosti koju su očuvali do kraja.

Bljesak.info / Jakov Mustapić prolazi pokraj Jure Brajkovića

Podsjetimo, Čapljinci nisu igrali natjecateljsku utakmicu još od 20. prosinca, što zbog korone u svojim redovima ili u redovima Kaknja, kao što je bio slučaj prošlog vikenda, a nedostatak natjecateljskog ritma pokazao se ključnim.

Bljesak.info / Gojko Sudžum

Momčad Damira Mulaomerovića imala je raspoloženog Jakova Mustapića koji je proveo svih 40 minuta na parketu i postigao 23 koša uz devet asistencija. Ibrahim Durmo dodao je 16 poena uz 13 skokova, a Fahrudin Manjgafić 14 poena.

Čapljinci su imali vrlo solidan šut izvana uz 14 pogođenih trica i uz solidan postotak (45 posto), ali ni to nije bilo dovoljno. Gojko Sudžum je imao 23 poena, Aleksa Jugović je dodao 19, a Jure Brajković 15 koševa uz 9 skokova.

Bljesak.info / Trener Slobode Damir Mulaomerović

HKK Čapljina će i u sljedećem kolu biti domaćin, ovog vikenda im u goste stiže sarajevska Bosna.