Liga 11

Sloboda nanijela Širokom prvi poraz

Sloboda je u Mejdanu s +21 pobijedila Široki nanijevši mu prvi ovosezonski poraz
Sport / Košarka | 04. 11. 2017. u 21:55 Bljesak.info

Košarkaši Širokog doživjeli su težak poraz u Tuzli od Slobode 94:73 (28:18, 18:14, 25:22, 23:19) u susretu četvrtog kola Lige 11 Košarkaškog prvenstva BiH. Bio je ovo prvi ovosezonski poraz Širokobriježana.

Tuzlaci su od početka kontrolirali susret, a pri kraju prve četvrtine imali su vodstvo od 24:12. Marko Rikalo s 18 i Almir Hasandić sa 12 koševa bili su najzaslužniji što se na odmor otišlo s prednošću domaće ekipe od 46:32.

Pobjednik susreta naslućivao se već sredinom treće četvrtine kada je Rikalo pogodio za do tada najveću prednost Slobode – 58:39.

Gosti su s vremena na vrijeme uspijevali smanjivati prednost domaćih, ali ne i ugroziti pobjedu igrača trenera Velimira Gašića.

Širokobriježani su sredinom posljednje četvrtine pogotkom Darija Drežnjaka došli do 74:61, ali ubrzo su ''Crveno-crni'' pogotkom Hasandića vratili prednost na +20 što je bio kraj nada gostiju da mogu utakmicu dovesti u neizvjesnu završnicu.

Tuzlake je do pobjede predvodio Marko Rikalo s 31 košem (7 asistencija). Aldmir Hasandić pridao je 25 koševa, a Ljubomir Čampara 12 koševa (9 skokova, 4 asistencije).

Kod gostiju su se istaknuli Dario Drežnjak s 23 koša (6 skokova) i Josip Naletilić s 18 koševa (3 skoka i 3 asistencije) dok je dvoznamenkast još bio Ivan Mikulić s 10 koševa.

U petom kolu Široki na Pecari dočekuje Bošnjak iz Hadžića. Susret je na rasporedu u subotu, 11. studenog, s početkom u 18.00 sati.

Rezultati 4. kola Lige 11:

Bošnjak - Student 71:80
Mladost - Radnik 81:57
Sloboda - Široki 94:73

Susret Vogošća - Kakanj igra se u nedjelju (19.00 sati), dok je utakmica Bosna Royal - Spars odgođena.