NBA

Sjajni Šarić predvodio Sixerse do osme pobjede zaredom

Šariću je učinak od 26 koševa treći najbolji ove sezone.
Sport / Košarka | 29. 03. 2018. u 10:38 Bljesak.info

Košarkaši Philadelphia 76-ersa ostvarili su osmu pobjedu zaredom svladavši na svom terenu New York Knickse sa 118-101, a najzaslužniji za produžetak pobjedničkog niza bio je hrvatski reprezentativac Dario Šarić koji je ubacio 26 koševa (šut za dva 7-14, trica 2-6, slobodna bacanja 6-6) uz 14 skokova, 5 asistencija i 2 osvojene lopte za 35 minuta provedenih na parketu.

Šariću je učinak od 26 koševa treći najbolji ove sezone, dva je puta postizao po 27 (protiv Chicaga i protiv Phoenixa u prosincu), dok mu je 14 skokova rekord ove sezone. Najviše skokova u dosadašnjoj NBA karijeri ostvario je također protiv Knicksa kada je u veljači prošle godine uhvatio čak 15 lopti.

Posljednji put Sixersi su osam pobjeda u nizu ostvarili još prije 15 godina.

Uz Šarića, kod domaćih su se istaknuli i JJ Redick sa 21 ubačajem te Ben Simmons sa 13 poena, 10 asistencija i 8 skokova, no navijače Sixersa može zabrinuti ozljeda njihova najboljeg igrača Joela Embiida koji je zbog ozljede glave morao napustiti utakmicu na samom početku druge četvrtine. Embiid se u sudario sa suigračem Markelleom Fultzom. Iz kluba su objavili kako je ustanovljeno da Embiid nije zadobio potres mozga te kako nema nikakvih prijeloma, no zasad nije poznato hoće li moći nastupiti u sljedećim utakmicama.

Kod slabašnih Knicksa najefikasniji su bili Michael Beasley sa 22 pogotka i Enes Kanter sa 17 koševa i 14 skokova.

S omjerom pobjeda i poraza 44-30 Sixersi se trenutačno nalaze na četvrtom mjestu istočne konferencije, a treći Cleveland Cavaliersi imaju samo pobjedu više i jednu odigranu utakmicu više.

Aktualni doprvaci Cavaliersi zadržali su treće mjesto na Istoku zahvaljujući 118-105 gostujućoj pobjedi protiv Charlotte Hornetsa, a ponovno je briljirao njihov najbolji igrač LeBron James. On je predvodio Cavse sa 41 ubačajem, 10 skokova i 8 asistencija, a ovo mu je bila 866. uzastopna utakmica u ligaškom dijelu sezone u kojoj je postigao dvoznamenkast broj poena čime je izjednačio rekord Michaela Jordana. Posljednji put James nije stigao do barem 10 poena 5. siječnja 2007. godine, a priliku da postane samostalni lider u ovoj statističkoj kategoriji imat će u petak kada će Cavsi ugostiti New Orleans Pelicanse.

Jordan je svoj niz od 866 utakmica zaredom u kojima je postigao dvoznamenkast broj koševa započeo 25. ožujka 1986., a završio 26. prosinca 2001. U međuvremenu je dva puta odlazio u mirovinu. Treći na toj listi je Kareem Abdul-Jabbar koji je u 787 utakmica zaredom od prosinca 1977. do prosinca 1987. postizao barem 10 koševa u utakmici.

U sastavu Hornetsa Kemba Walker postigao je 21 poen, a Dwight Howard je dodao 19 uz 10 skokova.

Mladi hrvatski centar u sastavu Clevelanda Ante Toni Žižić dobio je simboličnu minutažu, za jednu minutu provedenu u igri ostvario je jednu asistenciju.

Jako dobru večer imao je i Mario Hezonja koji je u 104-111 domaćem porazu Orlando Magica postigao 23 koša (šut za dva 6-11, trica 2-6, slobodna bacanja 5-5) uz 7 skokova, 3 asistencije i 1 osvojenu loptu za 35 minuta provedenih u igri. Hezonja je bio drugi strijelac Orlanda, iza Crnogorca Nikle Vučevića koji je utamicu završio sa 24 ubačaja i 15 skokova, dok je u sastavu Brooklyna čak sedam igrača postiglo dvoznamenkast broj poena, a najbolji je bio D'Angelo Russell sa 16 ubačaja i 12 asistencija.

Ni Orlando, koji je na omjeru 22-52, niti Brooklyn, koji je na 24-51, neće ove sezone nastupiti u doigravanju.

Nevažnu utakmicu odigrali su i Los Angeles Lakersi i Dallas Mavericksi, a na kraju su sa 103-93 bolji bili domaći Lakersi za koje je Ivica Zubac igrao 8 minuta i za to vrijeme ostvario 3 skoka, 2 blokade te po 1 asistenciju i osvojenu loptu, ali nije uputio niti jedan šut prema suparničkom obruču. Najbolji kod Lakersa bili su Brook Lopez sa 22 koša i Julius Randle sa 20 poena i 10 skokova, dok je Harrison Barnes ubacio 17 za Mavse.

Lakersi su sada na 33-41, a Mavsi na 23-52.

Phoenix Sunsi izgubili su 13. utakmicu zaredom i sada su uvjerljivo posljednja momčad lige, u srijedu su bolji od njih bili Los Angeles Clippersi sa 111-99, a mladi hrvatski igrač u redovima Sunsa Dragan Bender odigrao je još jednu skromnu partiju. On je za 18 minuta provedenih u igri postigao 2 koša (šut za dva 1-2, trica 0-3) uz 1 skok i 2 asistencije. Najefikasniji kod Sunsa bio je Tyler Ulis sa 23 poena, dok je Tobias Harris sa 27 ubačaja predvodio Clipperse koji se još uvijek nadaju plasmanu u doigravanje.

Sunsi su sada na omjeru 19-57 i jedna su momčad sa 20 ili manje pobjeda ove sezone, dok su Clippersi deveta momčad Zapada sa 41-34, osmi Utah Jazz, koji drži posljednje mjesto koje vodi u doigravanje je na 42-33.

Monstruoznu partiju u srijedu pružio je Karl-Anthony Towns u dresu Minnesota Timberwolvesa, on je u 126-114 domaćoj pobjedi svoje momčadi protiv Atlanta Hawksa postigao čak 56 poena uz 15 skokova. Wolvesi su sada sedmi na Zapadu sa 43-33, dok je Atlanta sa 21-54 na dnu Istoka.