Prvenstvo BiH

Široki slavio u Trebinju, Čapljina "ispustila" Bosnu

HKK Široki došao je do druge pobjede u drugom kolu nove sezone košarkaškog prvenstva BiH.
Sport / Košarka | 10. 10. 2020. u 20:26 S.B. | Bljesak.info

Prvak BiH iz 2019. godine svladao je Leotar u Trebinju sa 79:71. Momčad Damira Vujanovića dobila je samo jednu četvrtinu, onu prvu s 24:16, ali tu prednost očuvala je do kraja.

Mate Mandić s 18 koševa predvodio je pobjednike, Mateo Čolak je dodao 15 poena, a Rashun Davis 14. Kod Leotara je Stefan Mijović imao 19 poena, a Božo Đurasović je dodao 15.

Čapljina je drugi put zaredom imala prednost u drugu četvrtinu i opet je izgubila u neizvjesnoj završnici. U Skenderiji je Bosna slavila sa 76:72, iako su gosti iz Čapljine u zadnje tri minute ušli s prednosti.

Ipak, Aleksandar Sokolović i Dejan Jeftić serijom pogodaka odveli su domaćina do prve pobjede. Sokolović je imao 18 koševa uz 9 asistencija, a Jeftić 15. Kod Čapljine je Matija Milin imao 18 poena.