Derbi na Pecari

Široki razbio Slobodu

Dario Drežnjak s 24 koša i 7 skokova predvodio je domaće do nove pobjede.
Sport / Košarka | 26. 01. 2019. u 19:40 Bljesak.info

Košarkaši Širokog s uvjerljivih 92:70 (17:12, 28:24, 25:16, 22:18 ) pobijedili su tuzlansku Slobodu u derbiju 15. kola Prvenstva BiH igranom u dvorani Pecara.

Gosti iz Tuzle držali su se tek u prvoj četvrtini, a na poluvremenu su zaostajali devet koševa. U trećoj četvrtini Širokobriježani su prelomili utakmicu udvostručivši prednost stečenu do poluvremena, a u završnici su prednost još povećali za konačnih +22.

Dario Drežnjak s 24 koša i 7 skokova predvodio je domaće do nove pobjede. Dvoznamenkasti su još bili Goran Filipović (14 koševa i 6 asistencija) te Mateo Drežnjak (11 koševa). Ivan Karačić upisao je pet koševa te devet skokova.

U redovima Slobode Danilo Šibalić ubacio je 17 koševa, a Milivoje Božović 16. Širokobriježanin u redovima tuzlanske momčadi Josip Naletilić imao je skroman učinak. U 26 minuta provedenih na parketu ubacio je šest koševa uz šut iz igre 1/5 te za tricu 0/4.