Pobjeda Heliosa u Domžalama

Široki poražen u premijernom nastupu u Drugoj ABA ligi

Bio je to premijerni nastup Širokobriježana u Drugoj ABA ligi.
Sport / Košarka | 03. 10. 2019. u 08:08 Bljesak.info

Košarkaši Širokog poraženi su od Heliosa 84:70 (19:18, 20:15, 25:22, 20:15) u susretu prvog kola Druge ABA lige igranom u srijedu navečer u Domžalama.

Široki je dobro počeo utakmicu te je nakon prve četvrtine imao minimalni zaostatak (19:18). Slovenci su u nastavku zaigrali nešto bolje te su na poluvrijeme otišli s prednošću od šest koševa. Iako su gosti dobro igrali, nisu uspjeli sustići Helios koji je mirno priveo susret kraju.

Mahkovič s 22 koša i Konjević s 20 predvodili su Helios do pobjede. Filip Kraljević s 24 koša te Mateo Drežnjak s 18 bili su najbolji kod Širokog.

U drugom kolu HKK Široki je ponovno gost u Sloveniji, ovoga puta igrat će protiv Rogaške. Susret je na rasporedu u srijedu, 9. listopada, s početkom u 19:00 sati u Rogaškoj Slatini.

KK Helios Domžale: Konjević 20, Šikanić, Radovčić 9, Prepelič, Maček, Bratec 13, Oman 7, Knežević 7, Mahkovič 22, Florveus 3, Strel 3.

HKK Široki: Naletilić 2, Kraljević 24, Filipović 10, Čović J, Čolak, Zubac, Karačić 10, Čović M, Drežnjak M. 18, Drežnjak D. 4, Damjanović, Batinić.