Pobjeda protiv Mladosti

Široki ne da prvo mjesto, pobjednički niz nastavljen u Mrkonjić Gradu

Širokobriježani su ovom pobjedom nastavili pozitivni niz te s dvije pobjede više od Sparsa i Zrinjskog drže prvo mjesto na ljestvici.
Sport / Košarka | 21. 04. 2019. u 14:00 Bljesak.info

Košarkaši Širokog pobijedili su Mladost 81:86 (14:27, 28:18, 18:21, 21:20) u susretu sedmog kola Lige 6 za prvaka BiH igranom u subotu navečer u Mrkonjić Gradu.

Odlično su Širokobriježani otvorili susret te se činilo da će pregaziti svog protivnika, no domaćini su se probudili u drugoj četvrtini i opasno se približili gostima na svega par koševa zaostatka.

Široki je u nastavku susreta prelomio utakmicu i poveo 12 razlike dok su domaći tek uspjeli ublažiti poraz smanjivši zaostatak na -5 za konačnih 81:68.

Najbolji u redovima Širokog bili su Jure Zubac i Goran Filipović (7 asistencija) s po 16 koševa dok je Filip Kraljević postigao 15.

Kod Mladosti se s 23 koša istaknuo Gojko Sudžum dok je odličan bio i Stefan Mitrović s 20 koševa. Vrijedi istaknuti i učinak Vladimira Aleksića od 16 koševa i 6 skokova te 3 asistencije.

U srijedu, 24. travnja, u osmom kolu Lige 6 za prvaka BiH na Pecari se igra hercegovački derbi između Širokog i Zrinjskog.