ABA 2 liga

Široki ispustio 12 razlike na Zlatiboru

U prvoj svojoj utakmici na prvom turniru ABA 2 lige Široki je doživio poraz od domaćina turnira Zlatibora 80:88.
Sport / Košarka | 13. 11. 2020. u 18:52 S.B. | Bljesak.info

Košarkaši Širokog doputovali su na Zlatibor, gdje se održava prvi turnir u ovom natjecanju, još u ponedjeljak, no kako Gorica zbog puno zaraženih nije ni došla, igrali su tek u petak.

Izgubili su s 80:88 od domaćina turnira, u utakmici u kojoj su imali 12 razlike (43:31 na poluvremenu). Ipak, odigrali su vrlo loše drugih 20 minuta, pogotovo u obrani jer su primili 57 poena, i doživjeli poraz.

Širokom nije pomoglo ni to što su Rashun Davis (26 poena) i Dario Drežnjak (25 poena, 10 skokova) imali sjajne izvedbe, a Lovro Buljević je dodao 18 koševa. Ipak, domaćin je imao više raspoloženih, a Dragoslav Papić ubacio je 20 poena.

Sljedeću utakmicu momčad Damira Vujanovića imat će u nedjelju navečer protiv MZT-a iz Skoplja.