NBA

Poraz Utaha, Boston upisao desetu pobjedu zaredom

Memphis, kojem je ovo treća pobjeda zaredom, predvodio je rookie Ja Morant sa 25 koševa i osam asistencija, a zabio je odlučujući koš za slavlje domaćina.
Sport / Košarka | 16. 11. 2019. u 10:34 Bljesak.info

Utah Jazz Bojana Bogdanovića su sinoć u gostima izgubili od Memphis Grizzliesa sa 106-107, a hrvatski košarkaš je utakmicu završio s 20 koševa. Hrvatski je reprezentativac na terenu proveo 30 minuta uz šut iz igre 6/15 a za trice 3/7 i tome je dodao još samo jedan skok. Najbolji pojedinac poražene momčadi bio je Donovan Mitchell sa 29 koševa.

Boston Celtics su sinoć upisali desetu uzastopnu pobjedu, sa 105-100 su u gostima svladali Golden State Warriorse. Jayson Tatum je bio najbolji igrač utakmice, zabio je 24 koša, a Brown je dodao 22. Alec Burks je bio najbolji u redovima Golden Statea sa 20 koševa. Ovo je bio šesti poraz zaredom Warriorsa.

Charlotte Hornets su kod kuće sa 109-106 nadigrali Detroit Pistonse zahvaljujući trici Malika Monka na zvuk sirene za kraj. Langston Galloway je tricom 50 sekundi prije kraja Pistonse doveo do vodstva, a Williams je izjednačio 23 sekunde prije kraja. Monk Terry Rozier su predvodili Charlotte sa 19 koševa svaki, dok je kod poražene momčadi najbolji bio Galloway sa 32 ubačaja, prenosi Hina.

Oklahoma City Thunder su kod kuće sa 127-119 nakon produžetaka slavili protiv Philadelphia 76ersa, a Danilo Gallinari je za pobjedu svoje momčadi ubacio 28 koševa, dok je Chris Paul dodao 27. Gallinari je zabio pet koševa u seriji Oklahome 24-1 na početku produžetka. Joel Embiid je u porazu Philadelphije upisao 31 koš i 12 skokova.

LA Lakers su također kod kuće sa 99-97 bili bolji od Sacramento Kingsa, a pobjedu im je osigurao Anthony Davis koji je blokirao polaganje Harrisona Barnesa 2.3 sekunde prije kraja. LeBron James je zabio 29 koševa uz 11 asistencija za Lakerse kojima je ovo deseta pobjeda u 11 zadnjih utakmica.

Orlando Magic su sa 111-109 pobijedili gostujuće San Antonio Spurse, a Evan Fournier je pogodio dvije trice u zadnjih dvije i pol minute za slavlje svoje momčadi. On je na kraju upisao 26 poena, dok je kod San Antonija najbolji bio DeMar DeRozan sa 21 ubačajem. Luka Šamanić nije ulazio u igru za San Antonio.

Houston Rockets su sa 111-102 nadigrali Indiana Pacerse predvođeni Jamesom Hardenom koji je zabio 44 koša uz osam skokova.Houston je gubio 88-86 na sredini treće četvrtine, a onda je Harden zabio 12 koševa zaredom i doveo Rocketse u vodstvo.

Washington Wizards su u gostima sa 137-116 bili bolji od Minnesota Timberwolvesa, a Bradley Beal je također ubacio 44 koša za pobjedu gostiju.