Najbolji pojedinci u svojim momčadima

Odličan učinak Bojana Bogdanovića i Marija Hezonje

Hrvatski košarkaški Bojan Bogdanović i Mario Hezonja bili su najbolji igrači u redovima svojih momčadi
Sport / Košarka | 06. 02. 2018. u 10:38 Bljesak.info

Bojan Bogdanović i Mario Hezonja su sinoć bili najučinkovitiji igrači u redovima svojih momčadi, no Bogdanovićevi Indiana Pacers su upisali poraz kod kuće, dok je Hezonjin Orlando Magic slavio u gostima.

Bogdanović najbolji u porazu Pacersa

Od Pacersa (30-25), koji su sinoć igrali bez Darrena Collisona i Victora Oladipa, na njihovom terenu bolji sa 111-102 bili Washintgon Wizards (31-22) čime je prekinut niz od šest pobjeda kod kuće za Indianu.

Bogdanović je bio najučinkovitiji igrač u redovima Pacersa, u 36 minuta je zabio 29 koševa (šut iz igre 9/15, trice 5/7) i tome je dodao četiri skoka, dvije asistencije te po jednu ukradenu loptu i blok. Thaddeus Young je dodao 17 koševa, a Domantas Sabonis 15 za Indianu.

Bradley Beal je predvodio Washington sa 21 pogotkom, a Kelly Oubre Jr. je dodao 15 i sedam skokova.

Hezonja najbolji u pobjedi Magica

Orlando Magic (16-36) je u gostima sa 111-109 pobijedio Miami Heat (29-25). Mario Hezonja je odigrao još jednu odličnu utakmicu, bio je najbolji strijelac Magica sa 20 koševa (šut iz igre 7/14, trice 4/9), pet skokova, tri asistencije, dvije ukradene lopte i jednim blokom.

Orlando je vodio sa 107-93 nešto više od osam minuta prije kraja, a onda je Heat napravio seriju od 16-2 za izjednačenje na 109-109. Jonathan Simmons je tada minutu i pol prije kraja pogodio koš kojim je doveo Magic u vodstvo.

Orlando je imao šut iz igre 48.8 posto i pogodio je 13 od 30 trica. Miami je pogodio samo tri trice od 23 i bio je ograničen na šut iz igre od 43 posto.

D.J. Augustin je zabio 16 koševa za Orlando, a Evan Fournier 13.Najbolji u redovima Heata bili su Josh Rochardson sa 20 pogodaka i Hassan Whiteside sa 19 pogodaka.

Treći uzastopni poraz Portlanda, Nurkić postigao 10 koševa

Košarkaši Portland Trail Blazersa zabilježi su treći uzastopni poraz u NBA ligi.

Bolji od ekipe za koju igra bosanskohercegovački centar Jusuf Nurkić bili su Detroit Postonisi koji su na domaćem terenu slavili s uvjerljivih 111:91. Pistonse su do pobjede predvodili Blake Griffin sa 21 košem uz devet skokova i šest asistencija, te Andre Drummond sa po 17 koševa i skokova.

Kod Portlanda je najefikasniji bio Damian Lillard sa 20 koševa dok je 14 dodao CJ McCollum.

Nurkić je za 25 minuta igre postigao 10 koševa, uz pet skokova, te po dvije asistencije i blokade.