NBA

Nurkić s 20 koševa predvodio Blazerse u pobjedi protiv Knicksa, Hezonja ubacio 14

Iako je igrao samo 19 minuta, Nurkić je bio najefikasniji u svojoj momčadi postigavši 20 koševa uz osam skokova.
Sport / Košarka | 08. 01. 2019. u 10:05 Bljesak.info

Bosanskohercegovački centar Jusuf Nurkić predvodio je Portland Trail Blazerse u domaćoj pobjedi nad New York Knicksima sa 111:101 u košarkaškoj NBA ligi.

Iako je igrao samo 19 minuta, Nurkić je bio najefikasniji u svojoj momčadi postigavši 20 koševa uz osam skokova. U Portlandu su se još istaknuli Lillard i McCollum s po 17 koševa.

U poraženoj momčadi najefikasniji su bili Kanter s 18 koševa i Mudiay sa 17 koševa. Hrvatski košarkaš Mario Hezonja odigrao je 31 minutu i u tom je vremenu upisao 14 koševa uz šut iz igre 5/10 (trice 0/2) te tome pridodao sedam skokova, jednu asistenciju i tri ukradene lopte.

U Zapadnoj konferenciji ekipa Portlanda zauzima sedmo mjesto sa 24 pobjede i 17 poraza.

Los Angeles Lakers su sa 107:97 nadigrali domaće Dallas Maverickse, nadoknadivši u trećoj četvrtini zaostatak od čak 15 koševa.

Brandon Ingram je bio najbolji igrač Lakersa sa 29 koševa, a Lonzo Ball je dodao 21. Zubac je odigrao za Lakerse, koji su u trećoj četvrtini nadigrali Dallas sa 32-13, četiri minute i u tom je vremenu ubacio četiri koša (šut iz igre 1/2) uz dva skoka.

Maverickse je predvodio rookie Luka Dončić s 27 koševa i osam skokova.

San Antonio Spurs su u gostima sa 119:107 bili bolji od Detroit Pistonsa, a njihovom treneru Gregu Popovichu je to 1221. pobjeda u karijeri zahvaljujući kojoj se popeo na treće mjesto svih vremena NBA po broju pobjeda među trenerima. Ispred Popovicha, koji vodi Spurse već 23 godine, nalaze se još samo Don Nelson sa 1.335 pobjeda i Lenny Wilkens sa 1.332 pobjede.

DeMar DeRozan je zabio 26 koševa uz devet asistencija i sedam skokova za Spurse, a LaMarcus Aldridge je dodao 25. Blake Griffin je ubacio 34 koša, pridodavši tome osam asistencija za Pistonse.