NBA

Nurkić predvodio Portland do nove pobjede, Musa postigao četiri koša

- Igrali smo dobro obranu i pogađali šuteve. Sretan sam zbog pobjede i zbog svog doprinosa. Drago mi je što sam od koristi ekipi, osjećam se dobro kada igram agresivno - izjavio je Nurkić nakon utakmice.
Sport / Košarka | 05. 11. 2018. u 10:31 Fena

Košarkaši Portland Trail Blazersa upisali su sedmu pobjedu u novoj sezoni NBA lige, a ovoga puta deklasirali su ekipu Minnesota Timberwolvesa rezultatom 111:81.

Portland je do nove pobjede došao na krilima bh. centra Jusufa Nurkića, koji je za 22 minuta na parketu postigao 19 koševa, 12 skokova, dvije asistencije i blokadu.

- Igrali smo dobro obranu i pogađali šuteve. Sretan sam zbog pobjede i zbog svog doprinosa. Drago mi je što sam od koristi ekipi, osjećam se dobro kada igram agresivno - izjavio je Nurkić nakon utakmice.

Raspoložen je bio i Damian Lillard s 18 koševa, pet skokova i pet asistencija, a CJ McCollum je dodao 16 koševa.

U timu Timberwolvesa najefikasniji je bio Karl - Anthony Towns s 23 poena, dok je Andrew Wiggins dodao 17 koševa.

Bh. košarkaš Džanan Musa proveo je tri minuta na parketu i postigao četiri koša u pobjedi Brooklyn Netsa protiv Philadelphia 76-ersa sa 122:97.

Do četvrte pobjede u ovoj sezoni Netse su predvodila tri košarkaša - D'Angelo Russel i Rondae Hollis-Jefferson s po 21 koš, te Caris LeVert s 20 koševa.

Philadelphiji nije pomogao ni "double - double" učinak dvojice košarkaša, Bena Simmonsa koji je ubacio 20 koševa uz 12 skokova i Joela Embiida koji je postigao 16 koševa i 15 skokova.