Na turneji u Kini

Nakon Kine, BiH bolja i od američkog World vision sporta

Reprezentacija BiH u Kini nastupa na pripremnom turniru na kojem će izbornik Vedran Bosnić tražiti igrače koji će u budućnosti igrati za A sastav.
Sport / Košarka | 13. 07. 2019. u 17:30 Bljesak.info

Seniorska košarkaška reprezentacija BIH svladala je američku ekipu World vision sport rezultatom 70:59.

BiH je od samog početka zaigraka vrlo dobro te je nakon prve četvrtine imala prednost od +16. Rezultat je glasio 21:5. Visoku prednost su imali i na poluvremenu, na koje se otišlo pri rezultatu 33:18.

Visoka prednost u prvom dijelu bila je dovoljna da na kraju slave sigurnu pobjedu rezultatom 70:59. U bh. reprezentaciji najefikasniji je bio Kenan Kamenjaš s 14 koševa, Sani Čampara i Mirza Bulić su postigli po 12, a Alibegović i Gegić po 10.

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u nedjelju će igrati utakmicu protiv reprezentacije Italije.