12. kolo Druge ABA lige

MZT Skoplje nanio Slobodi najteži domaći poraz

MZT je bez ikakvih problema došao do devete pobjede dok je Sloboda upisala deveti poraz.
Sport / Košarka | 19. 12. 2019. u 21:27 Fena

Od tri domaća poraza u Drugoj ABA ligi, košarkaši OKK Slobode najteži su doživjeli u četvrtak navečer, u 12. kolu ovog natjecanja, u susretu s ekipom MZT Skoplje rezultatom 69:82 (14:21, 14:28, 19:20, 22:13 ).

U prvom četvrtini još su i nekako pružali otpor favorizuranim Makedoncima, ali su u drugoj totalno podbacili, s bezbroj tehničkih pogrešaka i promašaja, ostavši u tom dijelu susreta u minusu 14 koševa.

Kada je u 18. minuti Đorđe Milošević pogodio ''tricu'' za 22:49, bilo je jasno da će Makedonci ostvariti devetu pobjedu u ligi, a domaći sastav deveti poraz.

U drugom poluvremenu igrači trenera Damira Mulaomerovića uspjeli su serijom 8-0 smanjiti prednost gostiju na 16 koševa (''trica'' Miloša Grubora, 33:49), ali su razigrani gosti vrlo brzo prednost podigli na 25 koševa.

U posljednjoj četvrtini domaći sastav uspio je samo veliku prednost gostiju smanjiti.

U ekipi OKK Slobode debitirao je centar Robert Rikić iz Mostara.

Najviše koševa kod Tuzlaka postigli su Walter Denzel Gregg 18, Dejan Janjić 11, a Jasmin Jakupović i Robert Rikić po 10.

U pobjedničkom sastavu Đorđe Milošević je ubacio 19, Eron Joseph Harris 18, a Bojan Krstevski i Jabarie Hinds po 13 koševa.