NBA

Miami osigurao doigravanje

Kod Miamija Tyler Herro je ostvario 24 koša i 11 skokova. Duncan Robinson i Bam Adebayo ubacili su po 22, a Slovenac Goran Dragić 17 poena.
Sport / Košarka | 12. 05. 2021. u 10:06 Bljesak.info

Drugi puta u tri dana prošlosezonski finalist doigravanja Miami Heat je u gostima dobio Boston Celticse, ovaj puta 129-121, i time je osigurao doigravanje, dok će Boston gotovo sigurno ostati u tzv. "play-in" zoni borbe za ulazak u playoff.

Kemba Walker sa 36 i Jayson Tatum 33 koša predvodili su Celticse.

Hrvatski košarkaš Ivica Zubac pružio je jednu od najboljih partija ove sezone za LA Clipperse, koji su noćas u gostima svladali Toronto Raptorse sa 115-96. Zubac je za 30 minuta upisao 18 koševa (šut 8-12), 10 skokova, 3 asistencije i 1 blokadu, te je bio najbolji igrač gostiju uz Kawhija Leonarda i Terancea Manna, koji su ubacili po 20 poena.

Clippersi su u trećoj četvrtini odmakli na dvoznamenkastu prednost i komotno došli do pobjede od 19 koševa razlike, a kod Toronta najefikasniji je bio Chris Boucher sa 16 koševa.

Dario Šarić, koji je već mjesec dana izvan forme, nije igrao za Phoenix Sunse koji su u gostima izgubili od Golden State Warriorsa sa 116-122, iako su u drugoj četvrtini imali 16 koševa prednosti. Bio je to drugi poraz u nizu Sunsa, koji su drugi na Zapadu, iza Bogdanovićevog Utah Jazza, ali im prijete trećeplasirani Clippersi, koji imaju dvije pobjede manje.

Warriorsima je to bila četvrta uzastopna pobjeda i sada su osmi na Zapadu, odnosno u tzv. "play-in" zoni borbe za ulazak u doigravanje. Golden State je predvodio Andrew Wiggins sa 38 koševa, a Stephen Curry ubacio je 21 poen, dok su kod Phoenixa najbolji bili Devin Booker sa 34 poena i Chris Paul sa 24 koša i 10 asistencija, prenosi Hina.

Branitelji naslova Los Angeles Lakersi su u produžetku dobili New York Knickse sa 101-99, a heroj susreta bio je 20-godišnji branič Talen Horton-Tucker, koji je 20 sekundi prije kraja produžetka pogodio pobjedničku tricu. Od ukupno 13 poena, čak osam ih je zabio u produžetku.

Lakersi su još uvijek bez ozlijeđenog LeBrona Jamesa, pa je prvi strijelac ekipe bio Kyle Kuzma sa 23 koša, Anthony Davis dodao je 20, a Andre Drummond 16 koševa i 18 skokova. Kod Knicksa Julius Randle ubacio je 31, a Derrick Rose 27 poena.