NBA

Legendarni Gregg Popovich u "klubu 1000"

Sport / Košarka | 10. 02. 2015. u 11:04 S. M.

Jedan od najboljih košarkaških trenera svih vremena, Gregg Popovich ostvario je u ponedjeljak svoju 1000. pobjedu u NBA ligi vodivši svoje San Antonio Spurse do 95-93 slavlja na gostovanju kod Indiana Pacersa.

Popovichu je ovo bila 1462. utakmica u osnovnom dijelu sezone u kojoj je sjedio na klupi Spursa, a brže od njega su do 1000. pobjede stigli samo Phil Jackson i Pat Riley.

"Već dugo sam u ovoj ligi i imao sam na raspolaganju dobre igrače. To je formula uspjeha. Teško je doći do dobrih igrača, ali ja sam imao sreće", lakonski je rekao Popovich nakon jubilarne pobjede.

Inače, Popovichu je ovo 19. uzastopna sezone na klupi Spursa s kojima je osvojio i pet naslova prvaka (1999, 2003, 2005, 2007, 2014).

Spursi su do pobjede stigli preokretom u četvrtoj četvrtini u koju su ušli sa zaostatkom 65-79, a pet i pol minuta prije kraja još je bilo devet razlike za domaće (91-82). No, Spursi su završnicu dobili sa 13-2, a pobjednički koš postigao je Marco Belinelli 2.1 sekunde prije kraja.