Ostale bez četvrtfinala EP-a

Košarkašice BiH izgubile od Španjolske sa 73 koša razlike!

Mlade bh. košarkašice su u susretu osmine finala u dvorani Skenderija pretrpjele uvjerljiv poraz od Španjolske sa 109:36 (33:12, 28:16, 23:4, 25:4).
Sport / Košarka | 10. 07. 2019. u 21:00 Fena

Ženska juniorska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine nije se plasirala u četvrtfinale Europskog prvenstva za igračice do 18 godina koje se održava u Sarajevu.

Susret je protekao u potpunoj dominaciji španjolskih reprezentativki koje su opravdale ulogu favorita i bez problema prošle među osam najboljih ekipa na prvenstvu.

Od početka su nametnule visok presing ne dozvoljavajući domaćim igračicama da razviju igru. To je rezultiralo velikim brojem izgubljenih lopti bh. reprezentacije, što su koristile Španjolke i iz kontranapada postizale lagane koševe te već nakon prvih nekoliko minuta stekle ogromnu rezultatsku prednost.

Španjolke nisu odustajale od svoje igre svih 40 minuta, pa su bh. košarkašice u drugom poluvremenu uspjele postići samo osam koševa.

U reprezentaciji Španjolske sve igračice upisale su se u listu strijelaca, a najefikasnije su bile Helena Pueyo Melchor s 18 i Raquel Carrera Quintana sa 14 koševa.

Ksenija Mitrić s devet i Marija Kešeljević s osam koševa bile su najefikasnije u bh. reprezentaciji, koja će u nastavku natjecanja igrati za plasman od devetog do 16. mjesta.

Sljedeći protivnik izabranicama Slaviše Ožegovića bit će poražena ekipa iz susreta Italije i Bjelorusije.