Princ izvrstan u gostujućoj pobjedi

Košarkaši Zrinjskog slavili u Mejdanu

U ekipi Zrinjskog najviše su poentirali Princ 21 i Miličević 13, a u ekipi Slobode Rikalo 18 i Čampara 16 koševa.
Sport / Košarka | 18. 11. 2017. u 21:12 Fena

Mostarci su vodili skoro cijelu utakmicu, dva puta su u prvom poluvremenu imali osam poena prednosti, ali se na poluvrijeme otišlo s njihovom minimalnom prednošću 39:40.

U nastavku su gosti otišli na +14 (43:57. u 26.) zahvaljujući dobroj igri Princa i Miličevića. Tuzlaci su na krilima publike smogli snage da se vrate u igru.

Prava drama nastala je u 35. minuti kada je s dvije trojke (Rikalo i Hasandić) tim Velimira Gašića smanjio na 64:65, da bi Čampara minutu kasnije doveo domaći tim u vodstvo 68:66.

Potom se igralo koš za koš. Petrov je ubacio oba slobodna bacanja (73:70), a Princ je tricom poravnao (73:73).

Čampara je ponovo doveo Slobodu u vodstvo 75:73, a u sljedećem napadu Ramljak tricom donosi prevagu 'Plemićima' 75:76, ali odmah zatim promašuje novi pokušaj za tri poena.

U kontri Petrov pogađa iz nemoguće situacije i dovodi Tuzlake u vodstvo 77:76 na samo 22 sekunde prije kraja susreta.

Sokolović iz slobodnih bacanja pogađa za novo vodstvo Zrinjskog (77:78), a pokušaj Hasandića za tri poena završava na obruču, nakon čega pravi prekršaj nad Princom koji pogađa za konačnih 77:79.

Sutra se sastaju Vogošća i Sparsi, dok 25. novembra igraju Bosna Royal - Student.

11. Bošnjak 6 0 6 404:497 6

Večerašnjoj utakmici košarkaša Slobode i Zrinjskog nazočile su i rukometašice Jedinstva AtlasRelaxa i solunskog PAOK-a, koje se sutra u istoj dvorani sastaju u uzvratnom susretu 3. kola Challenge kupa.

Publika je pljeskom pozdravila naše i grčke rukometašice, koje su odmah po završetku košarkaške utakmice imale posljednji trening pred sutrašnju utakmicu.

U prvoj utakmici PAOK je u Solunu pobijedio 24:17, ali iz tabora Jedinstva AtlasRelaxa dolaze optimističke poruke da će dati sve od sebe da uzvrate Grkinjama i pokušaju se plasirati u naredni krug natjecanja.

Utakmica Jedinstvo AtlasRelax – PAOK igra se sutra u velikoj dvorani Mejdana od 19.30 sati.