Novi prvaci

Košarkaši Zrinjskog prvaci BiH

Mostarci su večeras u Aleksandrovcu porazili Igokeu sa 77:73 i na taj način slavili u finalnoj seriji 3:1.
Sport / Košarka | 23. 05. 2018. u 22:10 Fena

Košarkaši Zrinjskog novi su prvaci Bosne i Hercegovine. Mostarci su u četvrtom susretu finalne serije domaćeg prvenstva u Laktašima pobijedili Igokeu 77:73 i ukupnim rezultatom 3:1 došli do prvog naslova prvaka u klupskoj povijesti.

Nakon izjednačene prve četvrtine koja je završila minimalnom prednošću Igokee (19:18), domaći košarkaši su se sredinom drugog razdoblja igre odvojili na 12 razlike, no Zrinjski zahvaljujući dobroj završnici na odmor odlazi s prihvatljivih minus 5 (38:33).

Mostarci odlično otvaraju drugo poluvrijeme te serijom 8:0 prelaze u vodstvo (41:38), nakon čega se momčadi izmjenjuju u vodstvu. Igokea je u posljednjih deset minuta ušla s prednošću 59:57, a neizvjesnost se nastavila i u tom razdoblju igre.

U posljednju minutu susreta Zrinjski je ušao s vodstvom 73:72. Igokea je promašila sljedeći napad, Marko Ramljak je pogodio jedno od dva slobodna bacanja, na drugoj strani isto je učinio Dominic Artis, a Ramljak je tricom 8 sekundi prije kraja potvrdio pobjedu gostiju 77:73.

Aleksandar Sokolović odigrao je odličnu utakmicu za Zrinjski upisavši 21 poena i 7 asistencija, a Ramljak 19 poena i 7 skokova. Na drugoj strani Artis je ubacio 15, a Robert Rikić 14 poena.