Euroliga

Košarkaši Žalgirisa u Beogradu svladali Crvenu zvezdu

Žalgiris je do pobjede predvodio Lukas Lekavicius sa postignutih 17 poena, dok je među zvezdašima najefikasniji bio Lorenco Braun sa 14 poena.
Sport / Košarka | 15. 01. 2020. u 22:16 Bljesak.info

Košarkaši Žalgirisa su u 19. kolu Eurolige svladali tim Crvene zvezde u Beogradu rezultatom 76:70, javlja Anadolija.

Uzbudljivi i neizvjesni meč u Beogradskoj areni igran je pred 15.000 gledatelja, a “crveno-beli“ ni uz glasnu podršku s tribina nisu uspjeli izbjeći poraz.

Utakmica u Beogradskoj areni pred oko 15.000 gledatelja bila je vrlo neizvjesna od samog početka.

Rezultat na poluvremenu bio je 38:38, a izabranici trenera Dragana Šakote drugo poluvrijeme su bolje otvorili i došli do vodstva od sedam razlike.

Litvanski tim je odgovorio sa serijom 11:0 i preuzeo rezultatsku prednost koju nije ispuštao do kraja susreta.

Zvezda se posle 19. kola nalazi na osmoj poziciji na ljestvici, dok je Žalgiris trenutno na 15. mjestu.

Crveno-beli će u 20. kolu Turkish Airlines Eurolige u petak dočekati berlinsku Albu, dok će Žalgiris gostovati kod Panatinaikosa.