Košarka

Košarkaši Srbije osvojili peto mjesto na SP u Kini

Srbiju su do pobjede predvodili Bogdan Bogdanović s 31 i Nikola Milutinov sa 16 poena, kod su kod Čeha najefikasniji bili Patrik Auda sa 16 i Martin Peterka s 14 poena.
Sport / Košarka | 14. 09. 2019. u 20:55 Fena

Košarkaška reprezentacija Srbije osvojila je peto mjesto  na Svjetskom prvenstvu u Kini. U utakmici za plasman Srbija je u Pekingu pobijedila Češku s 90:81.

Reprezentaciji Srbije to je najslabiji plasman na zadnjih petih velikih natjecanja. Na ovogodišnjem SP u drugoj fazi natjecanja poraženi su od Španjolske sa 81:69, a u četvrtfinalu od Argentine 97:87.

Prije ovog susreta košarkaši SAD-a u utakmici za sedmo mjesto savladali su Poljsku sa 87:74.

Prvenstvo se završava u nedjelju. Za treće mjesto će igrati Francuska i Australija (od 10 sati), dok se u finalu od 14 sati sastaju Španjolska i Argentina.