Slavlje u Podgorici

Košarkaši podgoričke Budućnosti novi prvaci ABA lige

Crnogorski prvak prvi put u klupskoj povijesti osvojio je regionalno natjecanje, u kojem je od njegovog osnivanja, te je izborio plasman u Euroligu.
Sport / Košarka | 14. 04. 2018. u 23:33 Bljesak.info

Košarkaši Budućnost Volija pobjednici su ABA lige. Budućnost je večeras u Podgorici, u četvrtom meču finala play off-a svladala Crvenu zvezdu 77:73 (22:15, 14:23, 24:19 i 17:16) i sa 3:1 u seriji naslijedila je na tronu regionalnog natjecanja, javlja Anadolija.

Crnogorski prvak prvi put u klupskoj povijesti osvojio je regionalno natjecanje, u kojem je od njegovog osnivanja, te je izborio plasman u Euroligu.

Budućnost je dobila prvi od dva beogradska duela (80:76) i oba pred svojim navijačima (78:77 i 77:73).

Slavila je i u oba međusobna duela u ligaškom dijelu natjecanja - u Beogradu 79:75, a pred svojim navijačima 92:86.

Jedini poraz doživjela je u drugom finalnom meču u Beogradu 69:59.

Budućnost je večeras trojkom Kylea GIbsona stekla prednost od pet poena (11:6), koju je poslije serije od 7:0 povisila na devet (18:9) u sedmom minutu. Na kraju prve četvrtine razlika je iznosila sedam (22:15), koliko je bilo i u 13. minuti (28:21).

Beogradski tim serijom od 7:0 u 16. uspio je izjednačiti (28:28), a minut kasnije i da prvi put doći u vodstvo (31:30).

U 21. imao je prednost od pet (41:36), a u 25. minutu osam poena (49:41).

Budućnost se serijom 9:0 vratila u igru i preokrenula rezultat 52:51, ali je James Feldeine trojkom ponovo vratio vođstvo gostima. Ivanović je trojkom donio vodstvo domaćinu 58:54, koje je na kraju treće četvrtine iznosilo 60:57.

U posljednjoj četvrtini podgorički tim više puta imao je prednost od pet poena, ali je u finišu meča Crvena zvezda uspjela preokrenuti rezultat I trojkom Dobrića, poslije serije od 7:0 doći do vodstva (70:68).

Sa šest uzastopnih poena, Filipa Barovića sa linije slobodnih bacanja i Nikole Ivanovića, Budućnost je ponovno došla do vodstva 74:70.

Najučionkovitiji u pobjedničkom timu bio je Nemanja Gordić sa 18, dok je poen manje ubacio Nikola Ivanović. U beogradskom timu Taylor Roschestie je ubacio 14, a Alen Omić 12 poena.