Košarka

Juniori Zrinjskog osvojili turnir Dino Nikolov

Na ovogodišnjem izdanju pored Zrinjskog nastupile su momčadi Sonik Puntamike, GKK Šibenika i domaćina Ribole Kaštela.
Sport / Košarka | 01. 09. 2018. u 10:56 Bljesak.info

Juniori Zrinjskog prevođeni mladim trenerom Filipom Novakom osvojili su 6. memorijalni turnir Dino Nikolov, koji se održava na godišnjicu smrti mladog košarkaša, koji je poginuo u prometnoj nesreći 31. kolovoza 2012.

U prvoj polufinalnoj utakmici snage su odmjerili Kaštelani i Mostarci. Plemići su pobijedili preokretom u posljednjoj četvrtini (72-66), a predvodili su ih Biokšić (17 poena) i Bašić (15 poena).

Finalna utakmica je trideset minuta bila u rezultatskoj neizvjesnosti, a onda fizički snažniji košarkaši Zrinjskog ubacuju u višu brzinu i s rezultatom 22-8 u posljednjih deset minuta na kraju slave s uvjerljivih 77-58. Osvajače turnira predvodio je trojac Zelenika (16), Crnjac (15) i Biokšić (14).

Nagradu za najboljeg igrača turnira osvojio je Marino Biokšić iz Zrinjskog.

Za juniore su nastupili: Bašić Salem, Zelenika Karlo, Raič Josip, Crnjac Stojan, Vrljić Mirko, Anđelić Karlo, Perković Matej, Krešić FIlip, Biokšić Marino, Marić Filip, Pažin Marko, Faris Čolić, Radić Marko, priopćeno je iz kluba.