Premier liga košarkaša

HKK Zrinjski deklasirao Sparse, Mostarci imali i do 30 poena prednosti

Na kraju utakmice rezultat je glasio 91:75 za košarkaše Zrinjskog. Plemići time suvereno idu prema doigravanju za prvaka BiH.
Sport / Košarka | 19. 04. 2018. u 07:27 Bljesak.info

HKK Zrinjski imao je u srijedu imperativ pobjede na svom parketu protiv sarajevskih Sparsa. Plemićima je pobjeda bila potrebna za ostanak na vrhu ljestvice, ali gosti nisu došli u Mostar s bijelom zastavom.

Prva četvrtina završila je rezultatom 20:17 za Zrinjski, da bi nakon petnaest minuta igre rezultat već glasio 38:21 za mostarskog premierligaša. Na odmor se odlazi s prednošću domaćina od 52:29.

U nastavku utakmice rezultat je imao sličan trend onome iz prvog. Treća četvrtina završena je rezultatom 80:52 za Zrinjski. U 35. minuti utakmice rezultat je glasio 89:60, a trener Vlašić dao je prigodu igračima Zrinjskog s manjom minutažom. Gosti su to iskoristili i smanjili razliku.

Sven Smajlagić postigao je 17, Murry i Ramljak po 16 poena za Zrinjski. U ekipi Sparsa najefikasniji Ibrahim Durmo sa 17 koševa.