14 pobjeda

HKK Široki siguran na Pecari, Bratunac bez šanse

Širokom je ovo bila 14. pobjeda i ekipa s Pecare je u sjajnoj seriji, pa je na vrhu ljestvice, dok je Bratunac osmi s omjerom 5-11.
Sport / Košarka | 02. 02. 2019. u 20:56 Bljesak.info / SportSport.ba

Košarkaši Širokog Brijega pobjedili su Bratunac sa 86:80 u utakmici 15. kola košarkaškog prvenstva BiH.

Domaćin je kao favorit ušao u ovaj susret, te je očekivano slavio, iako se treba odati poštovanje gostima koji su uspjeli da se nose sa Širokobriježanima dobrim dijelom utakmice.

Prva četvrtina igre pripala je Širokom (27:19), na poluvremenu je već napravljena ozbiljna razlika (51:35), no nastavak utakmice su gosti iskoristili da malo ublaže poraz i da se spuste na neku pristojnu razliku.

Tako je na kraju trijumf Širokog ostvaren s 'samo' šest poena razlike, a u pojedinim trenutcima se činilo da će gosti doživjeti veliku katastrofu.

Goran Filipović je ubacio 23 poena u pobjedi Širokog, Markus Lončar je dodao 16, a Ivan Karačić 13 poena. Na drugoj strani istaknuli su se Wesley Alcegaire s 25 i Mladen Pantić s 21 poenom.

HKK Široki - KK Bratunac 86:80 (27:19, 24:16, 16:26, 19:19)

Široki: Zubac 8, Karačić 13, Drežnjak 9, Lončar 16, Filipović 23, Čolak 7, Batinić 2, Planinić, Šušak, Ćutuk, Damjanović, Kraljević.

Bratunac: Siladji 7, Pantić 21, Alcegaire 25, Dreshawn 7, Sepa 9, Nikolić 8, Pavlović 3, Maksimović, Nikolić, Ružičić.