Derbi kola

Dramatična završnica: Sloboda u derbiju pobijedila Sparse

Susret su bolje otvorili domaći igrači koji su u 4. minuti poveli 11:3, ali nisu nastavili u istom ritmu, pa su gosti serijom 0-14 preokrenuli rezultat u svoju korist 11:17.
Sport / Košarka | 04. 04. 2019. u 07:49 Fena

U susretu 2. kola Lige za prvaka, sinoć su u dvorani Mejdan u Tuzli košarkaši OKK Slobode pobijedili ekipu Sparsa rezultatom 105:104  (18:23, 28:26, 24:28,  27:20 - 8:7).

Pogotkom Kenana Bajramovića u 16. minuti igrači trenera Marka Trbića imali su najveću prednost od 30:43. Nakon toga OKK Sloboda je puževim korakom smanjivala rezultat, da bi u 21. minuti došli na svega 51:52.

Sparsi su ponovo preuzeli komande u svoje ruke, vodili su od pet do devet poena, ali ne zadugo. Tuzlaci su u 33. minuti smanjili na 78:79, nakon čega se skoro do kraja igralo koš za koš.

Minutu prije kraja gosti su vodili 94:97, da bi Zlatko Jovanović trojkom izjednačio na 97:97. Pola minute prije kraja Adi Zahiragić nije pogodio za tri poena, a odmah zatim i Jovanović, te je susret završen tim rezultatom.

U produžetku je OKK Sloboda preko Obrada Tomića povela 103:100, a petnaestak sekundi prije kraja Kenan Bajramović je izjednačio na 103:103, a iz slobodnog bacanja donio minimalnu prednost svom timu. Igrač odluke za pobjedu OKK Slobode bio je Greggory Thondique koji je pogodio dva poena za konačnih 105:104.

Najviše poena u domaćem timu postigli su Gregg Thondique 25, Milivoje Božović 19, a Zlatko Jovanović 17.

U sastavu Sparsa  Almir Hasandić ubacio je 32, a Kenan Bajramović 26 poena.