NBA

Double-double Hezonje u porazu Portlanda, devet koševa Šarića u pobjedi Phoenixa

Mario Hezonja je za 36 i pol minuta na terenu dodao 11 koševa (2/6 za dva, 2/4 za tricu), 12 skokova, četiri asistencije i dvije ukradene lopte.
Sport / Košarka | 03. 11. 2019. u 08:11 Bljesak.info

Četvrtu pobjedu sezone upisali su Phoenix Sunsi koji su slavili na gostovanju kod Memphis Grizzliesa sa 114:105.

Imali su gosti tijekom prvog poluvremena i dvoznamenkastu prednosti, ali Memphis na poluvrijeme ipak odlazi s dva koša viška (47:45). Međutim, u trećoj četvrtini domaćin posustaje. Ima čak 11 izgubljenih lopti u tom periodu koji Sunsi dobivaju s 37:22. Do kraja susreta bez problema održavaju prednost.

Devin Booker s 21 poenom i Aron Baynes s 20 koševa predvodili su Sunse. Dario Šarić za 24 i pol minute dodao je devet koševa (3/6 za dva, 1/5 za tricu) i sedam skokova.

Najbolji je kod Memphisa bio Ja Morant s 24 poena i sedam asistencija, dok su po 16 koševa dodali Dillon Brooks i Brandon Clarke.

Cijelu utakmicu vodili su Portland Trail Blazersi, točnije, sve do posljednjih sekundi utakmice, kada su Philadelphia 76ersi zabili za pobjedu, za konačnnih 129:128. Tako su ostali na stopostotnom učinku (5-0).

Imao je Portland i 21 poen prednosti tijekom treće četvrtine, ali Sixersi su se uspjeli vratiti i povesti 14 sekundi prije kraja. Anfernee Simons ubacuje tricu dvije sekunde prije isteka vremena za novo vodstvo Trail Blazersa (128:126), no na drugoj se strani ukazuje Furkan Korkmaz koji uzvraća na isti način za pobjedu.

I bez Joela Embiida Sixersi su stigli do pobjede, a predvodio ih je Al Horford s 25 poena, pet skokova i sedam asistencija. Tobias Harris dodao je 23 koševa i sedam skokova, a Ben Simmons 18 poena, 11 skokova i osam asistencija.

Damian Lillard s 33 poena, pet skokova i devet asistencija predvodio je Blazerse. Mario Hezonja proveo je dosta vremena na ''četvorci'', a za 36 i pol minuta na terenu dodao je 11 koševa (2/6 za dva, 2/4 za tricu), 12 skokova, četiri asistencije i dvije ukradene lopte.

Oklahoma City Thunder - New Orleans Pelicans 115-104
Detroit Pistons - Brooklyn Nets 113-109
Orlando Magic - Denver Nuggets 87-91
Washington Wizards - Minnesota Timberwolves 109-131
Memphis Grizzlies - Phoenix Suns 105-114
Milwaukee Bucks - Toronto Raptors 115-105
Golden State Warriors - Charlotte Hornets 87-93
Portland Trail Blazers - Philadelphia 76ers 128-129