NBA

Dončić zaustavio čudesni niz Lakersa

Najefikasniji u pobjedničkoj momčadi bio je Luka Dončić s 27 poena, 10 asistencija i devet skokova.
Sport / Košarka | 02. 12. 2019. u 13:30 Bljesak.info

Dallas Mavericksi su svladali LA Lakerse sa 114:100 u derbiju večeri NBA lige. Momčad trenera Ricka Carlislea utakmicu je prelomila u trećoj četvrtini, serijom od 17-0, i tako prekinula niz Lakersa od devet uzastopnih pobjeda.

Drugi strijelac Mavericksa bio je Delon Wright sa 17 poena i devet asistencija, a po 15 su postigli Kristaps Porzingis, Dwight Powell i Justin Jackson, javlja HRT.

U momčadi iz Los Angelesa Anthony Davis je upisao 27 poena uz 10 skokova, a LeBron James je imao 25 poena, devet skokova i osam asistencija.

Košarkaši Utaha poraženi su na gostovanju kod Toronta 110:130. Susret je bio odlučen već nakon prvog poluvremena nakon kojega su aktualni NBA prvaci imali vodstvo od čak 40 koševa (77:37).

Hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović za Jazz je odigrao 30 minuta s učinkom od 11 koševa (šut iz igre 5/14, trice 1/5, slobodna bacanja 0/1), sedam skokova, dvije asistencije i blokadu.

Raptorse je do pobjede predvodio Pascal Siakam s 35 koševa, od čega je 26 ubacio u prvom poluvremenu.

Čak 275 koševa postignuto je u Los Angelesu gdje su Clippersi sa 150:125 svladali Washington. Ivica Zubac u pobjedu je ugradio dva koša, četiri skoka i asistenciju, javio je HRT.