ABA liga

Debakl Zrinjskog kod Primorske

Domaćini su upisali 17. pobjedu u ovoj sezoni, a Plemićima je ovo bio 12. poraz.
Sport / Košarka | 30. 01. 2019. u 19:55 Bljesak.info

Ekipa Zrinjskog doživjela je debakl na gostovanju kod lidera ABA 2 lige, ekipe Sixt Primorska.

Mostarci su poraženi rezultatom 102:58.

Prva dionica pripala je domaćim igračima koji su je riješili u svoju korist rezultatom 19:12, a pitanje pobjednika odlučeno je u drugoj četvrtini u kojoj su košarkaši Primorske postigli 33 poena, dok je Zrinjski postigao 12, što znači da su domaći na poluvremenu imali 28 poena prednosti, javlja Klix.ba.

U drugom poluvremenu samo su mirno privodili susret kraju i upisali su 17. pobjedu u ovoj sezoni, a Plemićima je ovo bio 12. poraz.

Kod Primorske je najbolji bio Ferme sa 15 koševa, dok je Zrinjski predvodio Miličević sa 16.