NBA Playoff

Cleveland pregazio Boston u drugoj utakmici finala Istoka

Sport / Košarka | 20. 05. 2017. u 08:17 D.L.

Košarkaši Clevelanda pregazili su Boston u drugom susretu finala Istočne konferencije NBA lige sa 130:86 te su poveli 2:0 u seriji na četiri pobjede.

Cavsi su nakon prve četvrtine imali prednost 32:18, na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 72:31, a nakon treće četvrtine bilo je 103:57, pa je posljednjih 12 minuta igre kompletna prva petorka branitelja naslova prvaka provela na klupi.

Cleveland je utakmicu završio sa 130 koševa što je najviše postignutih poena u playoffu susretu u klupskoj povijesti.

LeBron James s 30 koševa bio je prvi strijelac utakmice, Kyrie Irving dodao je 23. Kod Celticsa Jaylen Brown postigao je 19 koševa.

Najbolji igrač Bostona Isaiah Thomas, kojega muči ozljeda kuka, drugo poluvrijeme nije igrao.

Cavaliersi će imati priliku u sljedeća dva susreta, u ponedjeljak i srijedu, na svom parketu pomesti Celticse.