NBA

Cleveland iznenadio Indianu sa zvukom sirene, Bogdanovićevih 14 koševa

Bojan Bogdanović ubacio je 14 koševa (5/14 šut iz igre) za poražene uz tri skoka.
Sport / Košarka | 19. 12. 2018. u 09:15 Bljesak.info

Košarkaši Cleveland Cavaliersa iznenađujuće su svladali Indiana Pacerse 92:91, a pobjednički koš sa zvukom sirene iz "odbijanca" zabio je Larry Nance Jr. nakon promašaja Rodneyja Hooda.

Victor Oladipo mogao je zaključiti utakmicu deset sekundi prije kraja, ali promašio je oba slobodna bacanja kod rezultata 91:90 za Pacerse.

Bojan Bogdanović ubacio je 14 koševa (5/14 šut iz igre) za poražene uz tri skoka. Najbolji u redovima Pacersa bio je Domantas Sabonis sa 17 koševa. Rodney Hood sa 17 predvodio je Cavalierse. Ante Žižić odigrao je 14 minuta te zabio dva poena uz četiri skoka i dvije asistencije, javlja HRT.

Indiana se nalazi na trećem mjestu Istočne konferencije s omjerom 20-11, dok je Cleveland 13. s osam pobjeda i 23 poraza.

Brooklyn Netsi svladali su LA Lakerse 115:110 kojima nisu pomogla ni 36 poena LeBrona Jamesa. Bivši "Laker" D'Angelo Russell s 22 koša predvodio je Netse. Ivica Zubac igrao je za LA Lakerse 2 minute uz šut za dva 0/1, 1 asistenciju i 1 blokadu.

Denver je na krilima Nikole Jokića (32 poena, 16 skokova) nadigrao Dallas Maverickse 126:118.

S druge strane ponovno je odličan bio prvi kandidat za ovosezonsku titulu rookie godine, Slovenac Luka Dončić, koji je upisao 23 koša, šest skokova i 12 asistencija. Najefikasniji u Dallasu bio je Harrison Barnes s 30 koševa.