Loš početak Europkupa

Cedevita izgubila od najslabijeg suparnika u skupini

Cedevita je natjecanje u Europi započela neugodnim porazom protiv nominalno najslabijeg suparnika u skupini
Sport / Košarka | 12. 10. 2017. u 15:25 Bljesak.info

Košarkaši Cedevite u susretu su 1. kola skupine A Eurokupa izgubili na domaćem terenu od Fiata iz Torina sa 83-86 (17-18, 30-21, 14-23, 22-24).

Cedevita je natjecanje u Europi započela neugodnim porazom protiv nominalno najslabijeg suparnika u skupini. Jedino dobro razdoblje u utakmici hrvatski prvak imao je u drugoj četvrtini kada je serijom trica uspio izgraditi prednost od 47-35. No, u drugom poluvremenu igrači Cedevite nisu nastavili u istom ritmu, gosti su se vrlo brzo u potpunosti vratili u utakmicu i čak preuzeli kontrolu rezultata, piše Hina.

U neizvjesnoj završnici posljednju priliku za Cedevitu propustio je Cherry koji je kod rezultata 82-84 napravio osobnu pogrešku u napadu kojom je onemogućio svojoj momčadi čak i priliku za šut za dva kojim bi pokušali izboriti produžetak ili za pobjedničku tricu.

Nakon Cherryjeve pogreške Vujačić je pogodio oba slobodna bacanja i odveo goste na nedostižnih 82-86.

Demetris Nichols sa 17 i Andrija Stipanović sa 15 koševa bili su najefikasniji kod Cedevite, dok su Trevor Mbakwe sa 20 i Diante Garrett sa 17 ubačaja predvodili Torino.

Cedevita će u 2. kolu za tjedan dana gostovati u Istanbulu kod Darussafake.