Pobjeda domaćina

Čapljini lokalni derbi, Zrinjski umalo nadoknadio minus 23

U zaostaloj utakmici 17. kola košarkaškog prvenstva Čapljina je u svojoj dvorani svladala Zrinjski s 82:77 i vjerojatno mu zatvorila vrata Lige za prvaka.
Sport / Košarka | 17. 03. 2021. u 19:06 S.B. | Bljesak.info

Košarkaši Čapljine prekinuli su niz od pet poraza svladavši Zrinjski u 82:77 u zaostaloj utakmici 17. košarkaškog prvenstva Bosne i Hercegovine. Iako je Zrinjskom pobjeda u hercegovačkom derbiju više značila, jer je još imao izgleda za Ligu za prvaka, Čapljina je vodila od samog početka pa sve do kraja.

Bljesak.info / Robert Soldo

U trećoj četvrtini Čapljina je imala i 23 koša razlike (62:39), a na početku zadnje četvrtine plus 15 (68:53). Ipak, gosti su zaigrali bolje u zadnjoj četvrtini i došli na samo minus dva u zadnjoj minuti (79:77), no Čapljina je sa slobodnih bacanja održala pobjedu.

Čapljina je sada na omjeru 9-11, dok Zrinjski s omjerom 10-9 vjerojatno više nema izgleda za Ligu 6.

Marija Milin je imao 19 koševa i čak 19 skokova za Čapljinu, Gojko Sudžum je imao 18, a Josip Naletilić 16 poena. Kod Zrinjskog je Mateo Zovko ubacio 19 koševa, a Luka Anđušić je skupio 16 poena i 9 skokova.