Uzbudljivo u Čapljini

Čapljina umalo prosula 16 razlike, Lužaić pogodio za važnu pobjedu

Nakon 11 dana pauze u akciji su ponovno bili košarkaši Čapljine koji su na svom parketu svladali Promo iz Donjeg Vakufa 91:87 te su sada na omjeru od pet pobjeda i pet poraza.
Sport / Košarka | 20. 12. 2020. u 18:55 S.B. | Bljesak.info

Iako prilično desetkovani, bez Naletilića i Savkovića, te sa samo šest igrača u rotaciji, domaći su vodili cijelo vrijeme, u trećoj četvrtini imali su i 16 koševa razlike, ali su na kraju spašavali pobjedu.

Minutu i pol do kraja Čapljina je imala sedam razlike (84:77), ali su gosti iz Donjeg Vakufa s dvije trice došli na samo minus jedan (84:83) na 38 sekundi do kraja. Utakmicu je riješio Milan Lužaić košem uz dodatno bacanje za 87:83, pa su domaći pobjedu održali sigurnim izvođenjem slobodnih bacanja.

Svih šest domaćih koji su imali veću minutažu imali su dvoznamenkast učinak. Gojko Sudžum je imao 25 poena, Matija Milin 17 poena i 9 skokova, a Vladimir Ivelja 15 koševa. Lužaić je uz 10 poena imao i 9 asistencija.

Kod gostiju je Nedim Mustafica ubacio 24 koša, a Admir Džihan 21.