NBA

Bogdanović zabio 21 koš u pobjedi Utaha

Sport / Košarka | 05. 02. 2021. u 09:03

Košarkaši Utah Jazza na gostovanju su porazili Atlanta Hawkse sa 112-91 upisavši 13. pobjedu u posljednjih 14 susreta.

Hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović ponovo je pružio dojmljivu predstavu postigavši 21 koš uz šest skokova za 30 minuta provedenih na parketu State Farm Arene.

Bogdanović je iz igre imao šut 9-14, pri čemu 1-2 za tri poena, te 2-2 s linije slobodnih bacanja.

Goste je predvodio Jordan Clarkson sa 23 koša, Donovan Mitchell je dodao 18, a Rudy Gobert 11 koševa i 12 skokova.

"Samo smo nastavili raditi ono što stalno radimo. Posebno u drugom poluvremenu u kojem smo bili agresivniji, posebno u obrani, rekao je Clarkson, dok je Gobert dodao: "Imamo svo oružje koje nam je potrebno za napad na bilo koju vrstu obrane."

Bila je to 13. pobjeda Jazza u posljednjih 14 susreta, te 17. ove sezone uz pet poraza, nakon koje i dalje drže vodeću poziciju na Zapadu.

Atlanta, koja je upisala 12. poraz, je nastupila bez dva vodeća strijelca, Traea Younga i De'Andrea Huntera. Najefikasniji su bili John Collins sa 17 koševa, te Kevin Huerter sa 16 koševa, dok je te Clint Capela imao šest koševa i čak 17 skokova, prenosi Hina.

Aktualni prvaci LA Lakersi pobijedili su Denver Nuggetse sa 114-93 pa sada imaju skor 17-6.

Denver je bio bolji u prvom poluvremenu i taj dio igre dobio je rezultatom 58-46, no Lakersi su preostale dvije četvrtine dobili sa čak 33 koša razlike (68-35).

LeBron James upisao 27 koševa, 10 skokova i 10 dodavanja upisavši svoj 96. "triple-double". Dennis Schroder je dodao 21 koš, Talen Horton-Tucker 17, a Anthony Davis i Montrezl Harrell po 13 koševa.

"Kada se malo potrudimo ova momčad može ostvariti velijke stvari," kazao je trener Lakersa Frank Vogel.

U suparničkim redovima najefikasniji su bili Jamal Murray sa 20, te Monte Morris sa 16 koševa.

Golden State Warriorsi su porazili Dallas Maverickse sa 147-116 uz 40 koševa i osam skokova Kellyja Oubre Jr. Bio je to njegov učinak karijere, a do sada je najviše zabio 39 koševa. Stephen Curry je za 30 minuta zabio 28 koševa uz šest asistencija, dok je Draymond Green imao 11 koševa i 15 asistencij.

Kod Dallasa najefikasniji je bio Luka Dončić sa 27 koševa, te po šest skokova i asistencija.