NBA

Bogdanović ubacio 17 koševa za pobjedu, a Zubac odigrao najbolju utakmicu sezone

Slovenski košarkaš Luka Dončić ostvario je deveti "triple-double" sezone. Dončić je s 31 košem, 15 asistencija i 12 skokova predvodio Dallas, koji je pobijedio Golden State sa 141-121.
Sport / Košarka | 29. 12. 2019. u 15:13 Bljesak.info

U NBA ligi noćas su se sučelili hrvatski košarkaški reprezentativci Ivica Zubac i Bojan Bogdanović. Obojica su pružili vrlo dobre partije, ali na kraju je slavio Bogdanovićev Utah Jazz, koji je u gostima dobio LA Clipperse sa 120-107.

Bojan Bogdanović je za 34 minute ostvario 17 poena (šut 6-16), 5 skokova, 3 asistencije i 2 ukradene lopte, dok je startni centar Clippersa Ivica Zubac odigrao najbolju utakmicu sezone. U 28 minuta upisao je 15 koševa (šut 4-7, slobodna bacanja 7-8), a od 12 skokova 9 ih je ostvario u napadu. Tome je dodao i 2 asistencije i 1 blokadu.

Uz Bogdanovića, kod Utah Jazza istaknuli su se Donovan Mitchell s 30 poena i 9 asistencija, te Jordan Clarkson s 19 koševa, dok su Clipperse predvodili Paul George s 20 koševa i 10 skokova, te Kawhi Leonard s 19 poena.

Slovenski košarkaš Luka Dončić ostvario je deveti "triple-double" sezone. Dončić je s 31 košem, 15 asistencija i 12 skokova predvodio Dallas, koji je pobijedio Golden State sa 141-121.