NBA

Bogdanović solidan u pobjedi Utaha

Bojan Bogdanović je u pobjedi protiv svoje bivše momčadi sudjelovao sa 16 koševa (šut iz igre 5/11), trice 1/5, i četiri skoka u 32 minute provedene na terenu.
Sport / Košarka | 21. 01. 2020. u 10:11 Bljesak.info

Hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović je sinoć bio solidan u pobjedi Utah Jazza sa 16 koševa, dok su Dario Šarić, Mario Hezonja i Dragan Bender upisali skroman učinak.

Utah Jazz su sa 118-88 kod kuće nadigrali Indiana Pacerse, a Bojan Bogdanović je u pobjedi protiv svoje bivše momčadi sudjelovao sa 16 koševa (šut iz igre 5/11), trice 1/5, i četiri skoka u 32 minute provedene na terenu. Utah je predvodio Donovan Mitchell sa 25 ubačaja, dok je Rudy Gobert dodao 20.

Od Phoenix Sunsa su sa 120-111 bolji bili gostujući San Antonio Spurs koje je predvodio Derrick White sa 25 ubačaja.

Dario Šarić je odigrao 20 minuta za Sunse i uz šut iz igre 2/5 (trice 1/2) upisao na kraju deset koševa uz pet skokova i jednu asistenciju. Najbolji pojedinac Sunsa bio je opet Devin Booker sa 37 poena, dok je Deandre Ayton dodao 25 koševa i 12 skokova, javlja Hina.

Bryn Forbes je bio najbolji u redovima Spursa 24 koša, sve trice, a DeMar DeRozan je utakmicu završio sa 18 koševa. Luka Šamanić nije ulazio u igru za San Antonio.

Portland Trail Blazers su nakon produžetaka kod kuće pobijedili sa 129-124 Golden State Warriorse, a utakmicu je obilježio Damian Lillard koji je sa 61 poenom, od čega je 11 trica, srušio vlastiti rekord po broju postignutih pogodaka na jednoj utakmici. Lillard je zabio 60 koševa u porazu od 115-119 od Broklyn Netsa 8. studenog. Također je s deset trica držao rekord kluba po broju zabijenih trica na jednoj utakmici.

Hassan Whiteside je ubacio 17 koševa uz 21 skok za Portland, a Mario Hezonja je odigrao 19 minuta i zabio pet koševa (šut iz igre 1/2, trice 1/2) uz dva skoka i jednu ukradenu loptu.

Alec Burks je predvodio sa 33 koša Golden State kojima je ovo 11. poraz u zadnjih 12 utakmica.

Milwaukee Bucks su kod kuće sa 111-98 svladali Chicago Bullse, a Giannis Antetokounmpo je upisao triple-double sa 28 koševa, 14 skokova i 10 asistencija.

Khris Middleton je dodao 24 koša za Buckse kojima je ovo sedma pobjeda u nizu. Dragan Bender je odigrao 14 minuta i zabio pet koševa (šut iz igre 2/2) uz tri skoka, dvije asistencije i jedan blok. Zach LaVine je bio najbolji strijelac poraženih Bullsa sa  24 ubačaja.

Boston Celtics su kod kuće sa 139-107 slavili protiv Los Angeles Lakersa, prekinuvši tkao niz od tri poraza, a do pobjede su ih vodili Jayson Tatum koji je utakmicu završio sa 27 poena te Kemba Walker i Jaylen Brown sa po 20 svaki.

Oklahoma City Thunder su u gostima sa 112-107 bili bolji od Houston Rocketsa, Washington Wizards su sa 106-100 svladali gostujuće Detroit Pistons, a Toronto Raptors sa 122-117 domaće Atlanta Hawkse. Philadelphia 76ers su sa 117-111 bili bolji od Brooklyn Netsa, a Ben Simmons je upisao triple-double sa 34 koša, 12 asistencija i 12 skokova.

New York Knicks su u gostima sa 106-86 pobijedili Cleveland Cavalierse. Najbolji strijelci Knicksa bili su Morris Julius Randle sa po 19 koševa, dok je kod Clevelanda najbolji bio Collin Sexton sa 17 koševa. Ante Žižić nije ulazio u igru za Cleveland.

Orlando Magic su sa 106-83 pobijedili domaće Charlotte Hornetse, New Orleans Pelicans sa 126-116 također u gostima Memphis Grizzliese, Miami Heat sa 118-113 poslije produžetaka kod kuće Sacramento Kingse, a Denver Nuggets sa 107-100 svladaliMinnesota Timberwolvese u Minneapolisu.