Poraz u drami

ABA 2 liga: Nevjerojatan poraz Širokog u Banja Luci

2. ABA liga nastavila se drugim turnirom, ovaj put u Banja Luci, a košarkaši Širokog na otvaranju doživjeli su poraz od Podgorice s 83:84.
Sport / Košarka | 18. 01. 2021. u 15:00 S.B. | Bljesak.info

Bila je to vrlo čudna utakmica u kojoj je Podgorica vodila i 18 razlike (53:35) u trećoj četvrtini, a u kojoj je Široki na kraju ispustio pobjedu. Naime, nakon tri loše četvrtine Široki je postigao 37 koševa u zadnjoj, skoro kao u prethodne tri, i dvije minute prije kraja imao je sedam razlike (80:73).

Minutu i 20 prije kraja bilo je šest razlike (83:77) za Širokobriježane i činilo se da će pobijediti, no do kraja nisu postigli nijedan poen, a primili su sedam. Mateo Čolak imao je šut za pobjedu, ali nije pogodio.

Većinu koševa Širokog postigli su Čolak (22), Lovro Buljević (20) i Rashun Davis (20), dok je kod crnogorske momčadi Novak Musić imao 16 koševa.

Široki je sada na jednoj pobjedi i pet poraza u 2. ABA ligi, a sljedeću utakmicu ima u četvrtak protiv domaćina turnira Borca.