Treća uzastopna pobjeda

Zrinjski rutinski protiv Vogošće

Najbolji kod Zrinjskog bio je Sven Smajlagić s 23 poena, a Igrutinović je dodao 20. Kod Vogošće Talić 15 poena, a King je dodao 14.
Sport / Košarka | 21. 04. 2019. u 08:42 Bljesak.info

Košarkaši HKK Zrinjski u Mostaru su deklasirali KL Vogošća rezultatom 98:69 i potvrdili sjajnu formu i pobjedu u Mejdanu istom razlikom (+29)

Tek su u prvoj četvrtini gosti iz Vogošće donekle parirali Zrinjskom u ovoj igri mačke i miša. Ostatak utakmice protekao je u potpunoj dominaciji aktualnog prvaka Bosne i Hercegovine, prenosi SportSport.ba.

Prednost Plemića rasla je iz minute u minutu i jedina neizvjesnost u ovom susretu vladala je oko konačne razlike kojom će ovaj susret završiti.

Rotirao je Hrvoje Vlašić skoro sve igrače i neke uspio održati svježima za naredne utakmice. Marko Ramljak je doduše na poluvremenu napustio susret zbog ozljede no već tada nije bilo razloga da trener Zrinjskog jednog od svojih najboljih igrača vraća u igru jer je rezultat nakon 20 minuta glasio 53:30.