35 poena razlike

Sparsi demolirali Student u Mostaru

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Adin Vrabac sa 16 poena, odličan je bio Kenan Kamenjaš s double-double učinkom od 15 poena i 10 skokova i bio je bez promašaja iz igre.
Sport / Košarka | 10. 02. 2019. u 19:23 Bljesak.info / SportSport.ba

Košarkaši Sparsa razbili su kao gosti u Mostaru ekipu Studenta rezultatom 52:87 u utakmici 18. kola prvenstva Bosne i Hercegovine.

Dominirala je sarajevska ekipa od prve do posljednje minute ove utakmice. Ušli su u ovaj dvoboj kao veliki favoriti, a već nakon deset minuta bilo je jasno da će Student teško do izjednačenja, jer su Sparsi imali 10 poena prednosti (10:20).

Nastavili su gosti iz Sarajeva s boljom igrom i u drugom četvrtini. Razlika je do poluvremena narasla na plus 13 (28:41) i bilo je zaista teško očekivati da domaći išta naprave u ovom meču u drugom poluvremenu.

Tako je i bilo Sparsi su odradili zaista sjajan posao u nastavku. Njihov trijumf niti u jednom trenutku nije došao u pitanje, a gosti su na kraju slavili pobjedu od 35 poena razlike.

Kod domaćina uvjerljivo najbolji bio je Jalen Ross sa 17 koševa.

Student - Spars 52:87 (10:20, 18:21, 13:24 11:22)

Student: Kuzman 3, Vučić, Širić 2, Zovko 7, Radmilović 6, Mikulić 9, Ross 17, Biloš, Cvitanović, Škrobo 3, Ćup 5

Spars: Durmo 11, Zahiragić 9, Vrabac 16, Jovanović 5, Grubelič, Manjgafić 6, Hasandić, Kamenjaš 15, Protić 6, Albijanić 8, Glogovac 11, Bajramović