1:0

Široki bolji u završnici za vodstvo u finalnoj seriji

Kada je bilo najvažnije, Mateo i Dario Drežnjak su sjajno vukli domaću momčad koja je uspjela u posljednjoj dionici ubaciti 25 poena, deset manje nego u cijelom prvom poluvremenu i na kraju slaviti 77:66.
Sport / Košarka | 16. 05. 2019. u 22:30 Bljesak.info

Boljom igrom u četvrtoj četvrtini, posebno u samoj završnici, košarkaši Širokog Brijega su osigurali početnu prednost u finalnoj seriji za prvaka BiH.

Utakmica je dobrim dijelom bila u rezultatskom egalu, niti jedna momčad nije uspijevala ostvariti ozbiljniju prednost. Gosti iz Sarajeva su stalno bili u vodstvu, ali to nije bila veća prednost od sedam poena. Upravo su tih sedam poena imali na pet minuta prije kraja prvog poluvremena, međutim Široki se bez većih problema vratio.

Dario je ubacio četiri poena, Mateo je dodao dva za 35:35 nakon prvog poluvremena. Posljednju priliku da nešto naprave u ovoj utakmici Sparsi su propustili u trećoj četvrtini. Imali su pet poena prednosti (40:45), ali su onda upali u rupu, domaći su u naletu serijom 11:0 preuzeli konce igre.

U nastavku je Široki stalno bio za korak ispred, dok su momci trenera Trbića lovili zaostatak.

Definitivno je susret prelomljen još jednom lijepom serijom Širokog koja će doći kada je to najvažnije u posljednjih pet minuta. Seriju je pokrenuo Fenner tricom, Mateo Drežnjak se ugradio s četiri poena, Dario je dodao dva, za vodstvo Širokog 66:59, gosti nisu uspjeli izbjeći poraz.

Prvo ime u pobjedničkoj momčadi je bio Dario Drežnjak s 20 poena, Meteo je utakmicu završio s 13 poena, Filipović je stao na 11, dok su po deset postigli Kraljević i Fenner.

Kod gostiju je usamljen bio Nemanja Protić s 18 poena. Gledajući ostatak statistike, niti jedni niti drugi se nisu proslavili, barem kada je u pitanju šut iz igre.

Široki je završio na 45, Spars tek na 37 posto. Gosti su ispucavali za tri poena, na kraju su promašili 21 tricu, kombinirano Protić je pogodio dvije od devet, Hasandić tri od osam.

Nova, utakmica broj dva je na rasporedu za tri dana.